Luboš: kliknutím zobrazíte větší obrázek

Luboš Moravec nar. 27.4. 1968

Kapelmajstr a zakládající člen Psí Nohy.

Ve třech letech s oblibou seděl na nočníku a zpíval společně s Jimi Hendrixem, kterým se krmili jeho náctiletí bratři, do kovové sběračky na polívku, protože to dobře znělo. O rok později byl týrán před všemi návštěvami, aby zazpíval "Nádherná" od Pavla Nováka: "Lubošku dyť to tak
pěkně umíš... Náš Lubošek tam krásně zpívá to "... ty si bílá tečka nejněžnější" ... tak krásně čistě".

To byl na dlouho jediný styk s muzikou.

Potom se k němu vrátila muzika oklikou přes fascinaci vším co nemělo nic společné s šedí současnosti 70. let a to rovnou přes kapelu Kiss a Deep Purple + přes ty desky z přelomu 60. a 70. let, který doma nechali bráchové, když se oženili a vystřelili z baráku.

Přeci je jasný, že když všichni kolem nosí tesilky, šusťáky, krepsilonový halenky a na hlavě helmy z trvalý, tak je pomalovanej Gene Simmons, kterej kouše na pódiu hlavy slepicím a plive krev pro dvanáctiletýho kluka nejvíc a to ani nemusí hrát hard rock. kliknutím zobrazíte větší obrázek

A protože mu to všechno připadalo uchvatný chtěl to dělat taky, a navíc to není nic jinýho než bej hodně jinej než ostatní a mlátit do kytary hlava nehlava rozhodl se, že se stane rockovou hvězdou. Proto nejdřív byl u založení několika kapel a potom, což nebylo až tak důležitý, přemluvil maminku, aby mu koupila španělku a začal se učit hrát. A když poznal jaký je to opojný pocit mlátit do toho ještě s Pakem a Mirkem, jezdil s půjčeným dvoukolákem s kartony od potravin n.p. Potraviny Choceň do sběrných surovin tak dlouho, dokud neměl 1600,- na první elektrickou kytaru (n.p. promine, ale sólovka je sólovka).

Vzpomínky jsou třeba aparáty. Já jsem vlastně s Psí Nohou neměl pořádnej aparát, ale výčet je ohromující:Tábor, Hi-watt, gramofon od Švejka, TW 140 s přebuzeným tyristorem a k tomu ty bedny většinou nějaká stlučená překližka s reprákama ze starých televizí a rádií, záhadně Pakostou pospojovaná a vrchol všeho byl tlampač, který hrál pouze ve frekvenci 1 Khz.

Nebo zkušebny: Čistírna s gumovými ubrusy a cukrem na stole, dole s pračkou
o rozměrech 3*5*2 metry (to patří spíš do aparátů) a s napařovacíma panákama - tam jsme měli taky zkoušku.

Barák - opuštěná ruina s propadlým stropem a místností v prvním patře, kam
chodil Švejk na velkou a já jsem tam naštěstí nikdy nebyl. A Divousovi
signály vypnutí na 5 vteřin a když jste do 2 minut nebyli doma tak vypnutí
nadobro - a Pakostovo nouzové osvětlení pro tyto případy.
Studené - ta pila ráno v 8:15 jedno polínko a "Vstávejte bude deset, když
chcete hrát musíte si to odpracovat."

Na Podskaláku setkání s Milošem - ty vole myslíš, že by nám dal pivo když
tam nikdo není? A v tom Miloš z okna hospody - tak chlapi máte to tady
roztočený...

A po 16-ti pivech Pako jak uklízí to co právě vyzvrátil a já na něj jestli
je v pohodě a on jo, ale vobjednej mě pivo...