Historie: kliknutím zobrazíte větší obrázek

Skupina Psí Noha byla založena 21. srpna 1981 na zahradě v boudě jednoho domu v Letohradě. Zakládající členové, Luboš, Ille a Pakosta neměli ani aparaturu, ani nástroje, možná ani rozum, ale nechybělo jim odhodlání stát se slavnou rockovou kapelou. Dlužno podotknout, že založení skupiny Psí Noha předcházeli "papírově" založené skupiny jako Apollo, Titanik a Krakatau, o která bude pojednáno dále.

První foto Psí Nohy 1982

V jedné z těchto skupin, nevím bohužel už ve které, se objevil Petr Krejsa, ale jeho účinkování skončilo po "Mikuláši" 5. prosince, kdy jediným společným "vystoupením" byla příležitost jít za čerty namalovaní jako skupina Kiss.

Průlomem v historii skupiny bylo "vyhrabání" kytary a baskytary na půdě u Luboše. Bohužel kytara se rozlomila při špatné manipulaci ve dví a tak bylo na chvíli po radosti.

Před tímto "velkým objevem" hrál Ille na basovou kytaru vyřezanou ze sololitu s namalovanými strunami. Jeho bratr mu na tuto "baskytaru" opatřil vypínač s doutnavkou připojenou na 220 V, a tak se mohl při puštěném rádiu "Tábor I.", věnovat broumovským pohybům.

Psí Noha se potýkala s nástrojovým vybavením a kromě "španělek" a nepoužitelných elektrických kytar byl hlavní problém s bicími nástroji. Byl sice jeden pokus, v době kdy na čas skupinu opustil Luboš a nahradil ho Liborek, vyrobit "šlapák" z 200 litrového barelu a s pomocí majzlíku, kladiva a pilky na železo se barel podařilo zformovat do potřebného tvaru, kde staré promítací plátno, k nelibosti Divouse (otec Pakosty a Illeho), posloužilo jako blána, ale kýžený efekt se jaksi nedostavil.

Zvrat nastal při jednom lyžování na Hradisku, kde jeden "lyžař", Milaberský se jmenoval, pronesl památnou větu: "Sháním bicí". Znamenalo to, že jeho staré bubny se prodávají. Toho se chytil Pakosta a jednoho dne jsme se vydali na Šedivec, kde po domluvě s Milaberským a Rychtrem, byla zakoupena za 300 Kčs bicí souprava čítající šlapku, šlapák, přechod, činel a torzo virblu. Přeprava na dvou jízdních kolech za bujarého veselí dvou výše jmenovaných členů "konkurenční" skupiny ze Šedivského kopce dopadla dobře a první "opravdové" bubny započali plnit svou rytmickou funkci.

Dále první koncerty